Yönetim Kurulu

Sıcak Yuva Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerimiz

Prof. Dr. Sefa Saygılı

Prof. Dr. Sefa SAYGILI

Yönetim Kurulu Başkanı

1956 yılında İskenderun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini bu şehirde yaptıktan sonra girdiği İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1980’de mezun olarak doktor oldu. Ardından aynı fakültenin psikiyatri kliniğinde uzmanlık eğitimine başladı ve 1984 yılında psikiyatri uzmanı ünvanını aldı. KKTC Girne’deki yedek subaylık görevinden sonra 1985’te Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde çalışmaya başladı. 1990’da psikiyatri şef muavini, 1991’de İstanbul Tıp Fakültesinde girdiği sınavla psikiyatri doçenti oldu. 1992’de psikiyatri klinik şefi olarak Vakıf Gureba Hastanesinde göreve başladı. Halen bu görevini sürdürmektedir.
2009 yılında Profesörlüğe yükseldi.

Profesör Saygılı, 1988-1998 yılları arasında Zaman Gazetesinin sağlık köşesini idare etmiştir. 1989 yılında seçildiği Yeşilay Genel Başkan Yardımcılığı görevini de halen sürdürmektedir.
“Doktorunuz Diyor ki”, “Dengeli Beslenme Sağlıklı Zayıflama”, “Annemi İstiyorum”, “Babacığım Neredesin?”, “Sağlık Bilinci”, “Dünyayı Aldatanlar”, “Ayhan Songar”, “Mazhar Osman”, “Evlilikte Mutluluk Sanatı”, “Gerçeği Arayanlar”, “Strese Son”, “Beyin ve Ruh”, “Mutluluk Elimizde”, Hakikati Arayanlar, Gıda Rehberi adlı kitapları yayınlanmış olan Prof. Dr. Sefa Saygılı aynı zamanda Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan’la birlikte ayda bir yayınlanan popüler “Sağlığınız” adlı sağlık dergisini 2 yıl çıkarmıştır. Elliden fazla bilimsel makalesi olan Saygılı, ayrıca aylık “Eğitim ve Bilim” dergisinin yayın danışmanıdır.
Evli, 2 çocuk babasıdır.

Hüseyin SEVİM

Yönetim Kurulu Üyesi

09.02.1975 İstanbul doğumluyum aslen Erzincanlı olup İstanbul’da ikamet etmekteyim. Erzurum Atatürk üniversitesi ilahiyat fakültesi 1999 yılına kadar aile şirketinde ticari faaliyette bulunmuştur 1999 – 2004 yılları arası, Fatih Belediyesi Başkanlığında başkan Yrd. Asistanı ve özel kalemde görev yapmıştır. 2004 yılında Sıcak Yuva Vakfı Yön, Kur, üyesi ve Vakıf Genel Müdür görevini yürütmektedir. 2009 yılı Haziran ayı itibari ile Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı yanında görev almıştır birçok sivil toplum kuruluşlarında görev almış bulunmaktayım . Sivil toplum kuruluşları Diyarbakır 1968 Spor Kulubu Bşk.Yrd Hasene Derneği Yön.kur.üyesi Thk Yön.kur.üyesi Ersiyad yön.kur.üyesi

Prof. Dr. Yunus SÖYLET

Yönetim Kurulu Üyesi

1956 yılında İstanbul’da doğdu. 1974’te İstanbul Erkek Lisesi’ni, 
1980’de İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1980’den bu yana Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel 
Cerrahi Anabilim Dalı, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı ve Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı’nda çalışan 
Söylet, 1989 yılında Doçent, 1996 yılında Profesör olmuş, 2011 yılında ise Çocuk Üroloğu ünvanını almıştır.
Prof. Dr. Yunus Söylet, bir kısmı davetli öğretim üyesi statüsünde olmak üzere; çeşitli sürelerle Almanya, İngiltere ve İsveç’te çalıştı. Ameliyat yapmak için Almanya ve İsviçre’de çeşitli merkezlere davet edildi. 30 adet uluslararası 35 adet ulusal makale; 85 adet uluslararası, 154 adet ulusal bildiri, 3 adet uluslararası kitap bölüm yazarlığı ve 30 adet türkçe kitap çalışması bulunan, çok sayıda uluslararası ve ulusal kongre, çalıştay düzenleme kurulu başkanlığı ve üyelikler yapmış ve özellikle konuşmacı olarak davet edilmiş olan Prof. Dr. Yunus Söylet’ in 12 si yabancı kitap bölümüne olmak üzere toplam 592 adet bilimsel atıfı bulunmaktadır .

Mesleki kursların yanı sıra, Hastane İşletmeciliği Sertifika Programı, Eğitim Becerileri Kursu, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Kursu, Sağlık Kurumlarında Doğru İletişim, Doğru, Güzel, Etkileyici Türkçe ve İnsan İlişkileri Kursu gibi birçok bilgi, beceri ve davranış geliştirici programa katılmış ve Toplam Kalite Yönetimi konusunda tezsiz yüksek lisans yapmıştır.

Prof. Dr. Yunus Söylet; 2003-2007 yılları arasında Fakülte Kurulu Üyeliği ve 2002-2005 yılları arasında Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanlığı, 2002-2004 yılları arasında Türk Çocuk Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu Üyeliği, 2003-2005 yılları arasında Türk Çocuk Ürolojisi Derneği

Nurettin ERTEMEL

Yönetim Kurulu Üyesi

Aslen Siirt´li olan Nurettin Ertemel, 1966 yılında İstanbul´da doğdu. İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1999 yılına kadar otomotiv sektöründe, ticari faaliyette bulundu.1999 – 2004 yılları arası yürüttüğü, Fatih Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden sonra 2004 yılında İstanbul İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi.2006 yılında Başbakan Müşavirliği kadrosuna atanan Ertemel, bu görevi sürdürürken, Siirt Belediye Başkan Yardımcılığına atandı ve 2009’a kadar Siirt Belediye Başkan Vekilliğini de yürüttü.2009 yılında Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı’na görevlendirilmek suretiyle atanan Ertemel, görevleri süresince, Belediyecilik konusunda yurtiçi ve yurtdışında birçok çalışmalara katıldı. Nurettin Ertemel, evli ve üç çocuk babasıdır.

Doç. Dr. Ali AKBEN

Yönetim Kurulu Üyesi

Nörolog Akupunkturist Y Doçent Dr Ali Akben 1957 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini Kahramanmaraşta tamamladı.  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine 1976 yılında girdi. !982 yılında Hekim oldu.. Mecburi hizmetini 1982-1984 yılları arasında Iğdır’da yaptı .Uzmanlık eğitimi için  1984 yılında  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde göreve başladı..
 
Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesi   Nöroloji ve Psikiyatri kliniklerinde  eğitimlerini  başarı ile tamamlayarak  Uzman oldu.  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim dalı Nörofizyoloji bölümünde Elektromyografi eğitimimi tamamlayarak EMG uzmanı oldu.
 
1988 yılında Akupunktur  ve tamalayıcı tıp alanında çalışmalar yapmaya başladı. Kanada Amerika Birleşik Devletleri  İngiltere ve Çinde bilgi görgü ve tecrubesini artırmak için çalışmalarda bulundu.
 
Sağlık bakanlığının Akupunktur  Ve Alternatif  Tedavileri  bir bilim dalı olarak kabul etmesinden sonra açtığı sertrifika kurslarına katılarak Akupunktur  ve Tamamlayıcı tıp  uzmanı oldu. 
 
Ulusal ve Uluslararası düzenlenen Akupunktur Laser Nöralterapi   Transkranyal manyetik Stimülasyon Manyetik Alan  Kapping  Ozon ve Fitoterapi  kurs ve kogrelerine düzenli katılarak bu alanda araştırmalar yapmaya devam etmektedir.
 
Bu bilimsel gerçeklik ışığı altında hastalarına modren ve çağdaş tedavi yaklaşımları ile tedavi imkanları sunmaya devam etmektedir. Uzman Nörolog y doç doktor Ali Akben halen Kırklareli üniversitesinde öğretim üyesi ve Türk Kızılayı başkan danışmanıdır. Evli 3 çocuk babasıdır

Prof. Dr. Ömer TAŞER

Yönetim Kurulu Üyesi

Ortopedi ve Travmatoloji
Çalıştığı Hastaneler
Acıbadem Fulya Hastanesi

Eğitim
1996 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji BölümüProfesör
1988 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji BölümüDoçent
1984 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji
1980 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi

İŞ DENEYİMİ
2008 – Türkiye Futbol Federasyonu Tıp Komitesi Başkanı
2008 – Fenerbahçe Kulübü,Ortopedik Danışman Cerrahı
2004 – 2008Türkiye Futbol Federasyonu Tıp Komitesi Üyesi
2004 – 2008Fenerbahçe Kulübü,Tıp Komitesi Başkanı
2002 – HalenAcıbadem Sağlık Grubu
1983 – St.Vincenz Hospital Ortopedi Kliniği
1983 – Hamburg Eppendorf Üniversitesi Ortopedi Bölümü ve Patoloji Enstitüsü
1983 – St. Ansgar Hospital Kaza Cerrahisi Kliniği
1980 – İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fak.

ÜYELİKLER
Asya Pasifik Ortopedi Derneği
Dünya Hemofili Federasyonu
Türk Ortopedi ve Travmatoloji DerneğiBaşkan (2005-2007)
Türk Ortopedi ve Travmatoloji Topluluğu
Türk Spor Travmatoloji, Artroskopi ve Diz Cerrahisi TopluluğuBaşkan (2006-2008)
Türk Hemofili Derneği
Avrupa Spor Travmatoloji, Diz Cerrahisi ve Artroskopi Derneği
Gerhard Küntscher Kreis
Alman Ortopedi ve Travmatoloji Derneği
American Akademisi Ortopedi Cerrahı
Avrupa Ayak ve Ayak Bileği Topluluğu
Uluslararası Kıkırdak Tamiri Derneği
Doğum Tarihi:27.09.1954

Copyright © 2021 Sıcak Yuva Vakfı.  Designed by www.incekalem.com. Tüm hakları saklıdır.